03 wrz 2016

Mieszkanie „pod klucz”

Po podjęciu decyzji o zakupie mieszkania na rynku pierwotnym, kolejną ważną do rozważenia kwestią jest wybór opcji wykończenia. Oferowane standardy wykończenia: deweloperski i wykończony „pod klucz” niosą za sobą szereg korzyści ale i konsekwencji z jakich należy świadomie zdać sobie sprawę.

Oczywistą różnicą jest cena transakcji. Koszt zakupu mieszkania wraz z wykończeniem jest wyższy, natomiast nie trudno wyliczyć, iż koszt indywidualnego wykończenia będzie się znacznie różnił od tego zaproponowanego przez dewelopera, na korzyść tego drugiego.... Nieprzeliczalne są oszczędności związane z zyskiem czasu, brakiem stresu i pomyłek, nierzetelnej firmy wykończeniowej i innych nieprzewidywalnych okoliczności.

19851.jpg

Aspektem wartym omówienia jest zakres wykonywanych prac oraz ilość zastosowanych materiałów, czyli to co tak naprawdę otrzymujemy wraz z wykończeniem „pod klucz”.

Program ATAL Design oferowany przez ATAL S.A. obejmuje kompleksowe wykończenie łazienki wraz z lustrem, oświetleniem i armaturą. W mieszkaniu układane są podłogi, w zależności od standardu wykończenia panele lub deski drewniane, a w kuchni i w holu gresy. Montowane są wysokiej jakości drzwi wewnętrzne, a ściany malowane są dwukrotnie w wybranych w ramach konsultacji kolorach. Do wykończenia mieszkań stosowane są wysokiej jakości materiały, znanych i sprawdzonych producentów. Oferta materiałów wykończeniowych jest cyklicznie aktualizowana, tak aby pozostawała atrakcyjna na przestrzeni czasu i zgodna z obowiązującymi na rynku trendami.  Decydując się na zakup wykończonego mieszkania, zawsze można liczyć na fachowe i profesjonalne doradztwo oraz doświadczenie pracowników dewelopera, którzy wspólnie zaprojektują i dobiorą materiały niezbędne do wykończenia Państwa nowego mieszkania. Istnieją bowiem odmienne zasady, według których projektuje się mieszkania wykańczane indywidualnie dla klienta i te zakupione w celach inwestycyjnych. Warto wiedzieć, iż nie tylko „ładne” materiały gwarantują nam dobrze wykończone mieszkanie. Pracownicy działu wykończeń są w stanie doradzić nam w zależności od przeznaczenia mieszkania w jaki sposób zaprojektować je tak, aby było funkcjonalne i cieszyło nas przez wiele lat.

19850.jpg

Wybierając mieszkanie wraz z wykończeniem klienci objęci są opieką dewelopera przewidzianą przez ustawodawcę, więc ewentualne problemy zaistniałe w mieszkaniu a związane z wykończeniem lub zastosowanymi materiałami są rozwiązywane przez dewelopera. Sam proces wykończenia, objęty jest opieką i koordynacją grupy inżynierów, którzy na bieżąco doglądają przebiegu prac w mieszkaniu i dbają o utrzymanie wysokiej jakości standardu wykończenia mieszkania. Ekipy wykończeniowe stanowią grupę sprawdzonych wykonawców, którzy pracując przy przygotowywaniu mieszkań pod klucz od wielu lat, utrzymują niezmienny wysoki poziom pracy.

Podczas procesu wykończenia mieszkania mogą zostać wykonane indywidualne zmiany lokatorskie, które każdorazowo są konsultowane z inżynierem inwestycji. Zmiany lokatorskie polegają najczęściej na zmianach w instalacjach wewnętrznych i ściankach działowych. Są one dodatkowo płatne, jednak pozwalają na wprowadzenie na etapie wykończenia mieszkania ważnych dla kupującego udogodnień i indywidualnych rozwiązań. Po zakończeniu prac wykończeniowych, czyste i gotowe do zamieszkania mieszkanie, w trakcie odbioru lokatorskiego zostaje przekazane do użytkowania właścicielom.

19849.jpg

Niewątpliwą zaletą programu ATAL Design jest również współpraca z firmą zewnętrzną w zakresie wykonania kuchni i umeblowania mieszkania. Aspekt ten czyni ofertę ATAL S.A. jeszcze bardziej otwartą i dostosowaną do potrzeb współczesnych klientów.

Wykończenie mieszkania przez dewelopera posiada wiele zalet, niewątpliwie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób nieposiadających wiedzy z zakresu projektowania i ergonomii wnętrz, osób zapracowanych i takich które mieszkają daleko od zakupionej inwestycji. Jest to również idealne rozwiązanie dla mieszkań zakupionych w celach inwestycyjnych, ponieważ nasz wykwalifikowany zespół zgodnie z zasadami Home Stagingu pomoże przygotować nieruchomość do sprzedaży lub najmu.
Niezależnie od wyboru standardu wykończenia mieszkania, ważne jest, aby decyzja ta była przemyślana, tak abyśmy w przyszłości cieszyli się nie tylko ładnym, ale i funkcjonalnie zaprojektowanym mieszkaniem.

19848.jpg

Dział Wykończeń Mieszkań, Wrocław