03 wrz 2016

Najnowsze trendy w aranżacji łazienek

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących tego, jak urządzić stylowe wnętrze przy pomocy kolekcji płytek łazienkowych obecnych w ofercie ATAL Design i odpowiadających najnowszym trendom w wykończeniu mieszkań. Przykładowe realizacje posłużyć mogą również jako inspiracje do stworzenia własnych pomysłów aranżacji łazienek.

Minimalizm

Charakterystyczny dla nowoczesnych łazienek jest minimalizm. Proste formy, jeden dominując kolor, kilka mocniejszych akcentów, które tworzą cały wystrój. Jak nazwa wskazuje - im mniej, tym lepiej. Głównym założeniem jest to by wnętrze sprawiało wrażenie, jakby zawsze było uporządkowane – stąd tak dużo jednolitej zabudowy w postaci szafek i szuflad. Dekoracje głównie jako formy funkcjonalne jak np. lustra.

19860.jpg

Trójwymiar

Nowością powoli wypierającą mozaiki są płytki strukturalne coraz częściej stosowane w nowoczesnych wnętrzach. Są to płytki z wyraźnie widoczną strukturą fali, plecionki bądź innym wzorem. Dzięki oświetleniu tworzą ciekawy trójwymiarowy efekt wizualny uwidoczniający głębie barw. Zestawiając te płytki w sąsiedztwie gładkich ścian uzyskujemy ciekawe, niebanalne kompozycje.

19861.jpg

Beton

Prym nadal wiodą płytki betonopodobne utrzymujące całe wnętrze w surowym stylu. Aranżacja takiej łazienki wymaga stylu minimalistycznego bez zbędnych wzorów czy zdobień. Taka płytka najlepiej komponuje się z czystą bielą, szarością lub płytką drewnopoboną, która dla mniej odważnych złagodzi ostry charakter wnętrza. Przy takich kompozycjach nawet mała łazienka wydaje się przestronna.

19864.jpg

Drewno

Od jakiegoś czasu modne stało się również drewno w łazience. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na drogie, naturalne drewno egzotyczne (bo tylko takie nadaje się do wilgotnych pomieszczeń) dlatego producenci płytek wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wprowadzają wiele płytek o strukturze przypominającej drewno, w prawie każdym możliwym odcieniu. Wnętrze, wyłożone taką płytką wizualnie odbierane jest jako cieplejsze i bardziej przytulne. Płytki drewnopodobne nie wymagają zabiegów konserwacyjnych jak w przypadku naturalnych desek są zdecydowanie tańsze i jednocześnie trwalsze. Idealnie komponują się z jasnymi gładkimi płytkami w kolorach bieli, beży i szarości.

19862.jpg

Farba łazienkowa

Najświeższe trendy wnętrzarskie nawołują do odchodzenia od wykończeń, w których wszystkie ściany od podłogi po sufitu wyłożone są płytką. Coraz częściej powierzchnia z płytek ogranicza się tylko do miejsc najbardziej narażonych na wilgoć, czyli podłogi oraz okolic wanny czy kabiny prysznicowej, a pozostałe ściany pokrywane są farbą łazienkową o podwyższonej odporności na wilgoć. Dzięki takiemu wykończeniu z łatwością możemy zmieniać wystrój i kolorystykę łazienki bez przeprowadzania gruntownego remontu.

Dział Wykończeń Mieszkań, Warszawa