08 sty 2018

Szary, szary i… szary!

Szary kolor wiedzie prym już od kilku sezonów. Nic dziwnego – ta barwa sprawdza się doskonale w aranżacji wnętrz. Mimo tak dużej popularności, kolor ten ma również wielu przeciwników. Nudny? Biurowy? Ależ nie! Szarość ma tak wiele odcieni, że doskonale odnajdzie się w każdym stylu urządzania mieszkania. Nazywany jest „nowym białym”, co potwierdza jego uniwersalność i ponadczasowość. Jak i gdzie użyć go we wnętrzu? Co zrobić, by nadal było przytulne?

26581.jpg

Czas oczekiwania na nasze nowe mieszkanie to doskonały czas, by przemyśleć to, jak chcemy, żeby ono wyglądało. Koniecznie musi być piękne, stylowe i oczywiście funkcjonalne. Kolor szary to aktualnie najczęściej wybierany kolor przy aranżacji wnętrz. Skandynawski, prowansalski, industrialny, glamour – w każdym z nich znajdzie się miejsce dla modnej szarości.

Szary jako dodatek czy kolor wiodący we wnętrzu? To pierwsze, podstawowe pytanie, z którym przyjdzie się nam zmierzyć. „Nowy biały” jest znakomitą bazą przy aranżacji naszego mieszkania. Możemy z powodzeniem zastosować go nawet na podłogach. W ofercie Atal Design znajdziemy wiele chłodnych odcieni paneli laminowanych, desek podłogowych oraz gresów. A co z drzwiami? Doskonałe tło do szarych podłóg będą stanowiły drzwi białe. Kolor ten ma, tak jak i szarość, swoich zwolenników i przeciwników, ale przecież paleta oklein nie ogranicza się tylko do jednego koloru. Szare podłogi doskonale wyglądają również w zestawieniu z ciemniejszymi drzwiami. Czerń, średnia szarość czy naturalny kolor drewna sprawdzą się znakomicie w większych metrażowo wnętrzach.

26578.jpg

Szary na ścianie? To najpopularniejsze miejsce wykorzystywania tego koloru we wnętrzach. Jeśli nie chcemy, by było ono zbyt chłodne, użyjmy cieplejszej szarości bądź cieplejszego koloru podłogi we wnętrzu naszego mieszkania. Chłodny szary doskonale wygląda z ciepłą naturalną dębową podłogą. Klasyka, ale w jakim stylu! Oferta wykończenia pod klucz w pakiecie VIP pozwala na użycie kilku spośród całej palety szarości. Znajdziemy zarówno te chłodniejsze, jak i te cieplejsze.

26580.jpg

Dodatki do szarego wnętrza. Ten aspekt jest niezwykle ważny w całej aranżacji. Jeżeli nasze wnętrze jest bardzo chłodne, a zależy nam, by je odrobinę ocieplić, możemy „pobawić” się kolorami. Kolor szary jest doskonałym tłem. Łączy się w zasadzie ze wszystkimi kolorami. Tak, łączy się również z beżem! Czy to delikatniejsze kolory, jak pudrowe róże, błękity, pistacjowe zielenie czy też słoneczne żółcie – każdy z nich ożywi naszą doskonałą szarą bazę. Wnętrze nadal będzie stonowane i delikatne, ale na pewno nie nudne. A może lubimy mocniejsze, żywsze kolory? Granaty, trawiaste zielenie, czerwienie, kanarkowe żółcie, turkusy? Dobry wybór! Pamiętajmy jednak, że ciemne kolory są odrobinę trudniejsze. Sprawdzą się lepiej w dobrze doświetlonych pomieszczeniach o – nie chcemy przecież niepotrzebnie zmniejszyć optycznie wnętrza.

Szary w łazience? Czemu nie! Oferta Atal Design posiada w swojej ofercie szereg kolekcji zarówno w cieplejszych, jak i chłodniejszych odcieniach szarości. Szare płytki w łazience są bardzo uniwersalnym elementem. Świetnie sprawdzają się połączone z białą ceramiką. Jednokolorowa łazienka wraca do łask za sprawą dodatków, dzięki którym możemy zmieniać ją co chwilę.

26582.jpg

Bardzo popularnym połączeniem z szarymi płytkami są płytki imitujące drewno –   niezastąpione, gdy chcemy, by nasza łazienka była przytulniejsza. Ciepłe kolory drewna to nieodłączny element takiego rozwiązania. Jeśli nie drewno, to…? Cegła. Biała, czerwona, czarna. Biała i czarna nie spowodują, że wnętrze stanie się cieplejsze. Będzie wpisywało się w styl industrialny, surowy i nowoczesny. Czerwona cegła, niezwykle popularna w trendach wnętrzarskich, doda stylu naszej szarej łazience i delikatnie ją ożywi.

26579.jpg

Szukajmy inspiracji. Szukajmy stylu, w którym czujemy się dobrze. Szukajmy kolorów i bawmy się nimi. To połowa sukcesu w drodze do urządzenia naszego nowego, wymarzonego mieszkania.

 

Dział Wykończeń Warszawa