03 wrz 2016

Urządzamy mieszkanie - lista pytań i wątpliwości

Właśnie stoisz przed podjęciem decyzji o zakupie swojego „M” lub już je kupiłeś w jednej z naszych inwestycji i zastanawiasz się nad wyborem jednego z pakietów wykończeniowych oferowanych w programie ATAL Design. A może jesteś już w trakcie wyboru materiałów i projektowania swojego mieszkania wspólnie z nami?

Nie ważne na jakim obecnie znajdujesz się etapie ważne, że na każdym z nich mogą pojawić się pytania, na które my postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań aby rozwiać wszystkie wątpliwości.

Jakie prace wykończeniowe obejmuje wykończenie mieszkania w programie ATAL Design?

Kompleksowe wykończenie łazienki wraz z montażem wybranej ceramiki, armatury, lustra i oświetlenia. Montaż podłóg wraz z listwami przypodłogowymi i dylatacyjnymi, w przypadku podłóg z gresu mogą to być również cokoły wykonane z płytek. Malowanie ścian i sufitów. Montaż stolarki drzwiowej z klamkami. Montaż oświetlenia.

Czego można gę oczekiwać od Specjalisty ds. Wykończeń Mieszkań?

Przedstawienia indywidualnego projektu łazienki dostosowanego do potrzeb i oczekiwań Klienta. Pomocy przy wyborze materiałów. Porady w ocenie funkcjonalności założonych rozwiązań. Konsultacji w zakresie doboru kolorystyki materiałów i farb. Sugestii dotyczących spójności i ostatecznego wyglądu wnętrza. Zaprezentowania przykładów aranżacji i zrealizowanych wnętrz.

20157.jpg

Czy w jednej łazience można zastosować płytki z różnych kolekcji w ramach wybranego standardu?

Nie. Wynika to z faktu, że nie wszystkie płytki posiadają jednakowy wymiar. Zatem nie zawsze i nie w każdej konfiguracji będzie możliwe do zrealizowania takie rozwiązanie.

Czy przy wannie z montowanym parawanem można zastosować zestaw prysznicowy z deszczownią?

Nie. Takie rozwiązanie po prostu jest niepraktyczne. Jest to podyktowane sposobem montażu parawanu, który nie jest montowany na stałe do wanny. Przy każdorazowym użyciu deszczownicy istniałoby ryzyko przedostania się wody szczelinami pomiędzy parawanem, a wanną.

20158.jpg

Czy istnieje możliwość montażu odpływu liniowego w prysznicu zamiast standardowego brodzika?

Tak, z zastrzeżeniem, że zależy to od konkretnej inwestycji. Niektóre realizowane przez ATAL S.A. budynki nie są przystosowane do tego typu rozwiązań. Przed podjęciem decyzji o wyborze prysznica z odpływem liniowym należy zawsze upewnić się u naszego Specjalisty o możliwości jego montażu na danej inwestycji.

20159.jpg

W jaki sposób można obudować głęboki brodzik lub narożną wannę?

W obu przypadkach istnieją dwie możliwości. Zarówno brodzik jak i wannę możemy zabudować i pokryć płytkami lub też zamontować gotową, akrylową obudowę.  

W jaki sposób montowane jest lustro w łazience?

Zazwyczaj lustro montowane jest poprzez wklejenie go na równo z płaszczyzną płytek. Natomiast istnieje możliwość naklejenia lustra również na gotową płaszczyznę płytek.

20160.jpg

Czy mogę dowolnie kształtować ilość i miejsce montowanych opraw oświetleniowych w łazience?

Nie. Pomimo tego, że łazienka jest jedynym pomieszczeniem w którym wykonujemy prace wraz z montażem sufitów podwieszanych lub też nie, zgodnie z indywidualnym życzeniem Klienta, nie możemy dowolnie kształtować w niej ilości i miejsca montażu oświetlenia. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. W wykańczanych przez nas łazienkach nie montujemy oświetlenia w obrębie stref mokrych tj. w obrębie wanny i brodzika oraz w bliskim sąsiedztwie umywalki. Natomiast ilość opraw oświetleniowych ustalana jest indywidualnie ale zawsze w oparciu o doświadczenie naszego Specjalisty ds. Wykończeń Mieszkań.

Gdy łazienka jest na tyle duża, że można w niej zamontować dodatkowe urządzenia wykracząjce poza zakres materiałów objętych standardami, to czy istniej możliwość ich montażu?

Tak, choć jest to odstępstwo od standardowej procedury. Jeżeli nie istnieją techniczne lub inne przeszkody związane z dostępnością i montażem dodatkowych elementów wykończenia, to za dodatkową opłatą istnieje możliwość montażu np. bidetu czy prysznica w łazience, która posiada już wannę. Jednakże każda taka sytuacja wymaga indywidualnej konsultacji z naszym Specjalistą ds. Wykończeń Mieszkań, a zaproponowane materiały muszą pochodzić wyłącznie od naszych dostawców.

Na ile kolorów mogę pomalować ściany w mieszkaniu?

Jesteśmy zdania, że im mniej kolorów we wnętrzu tym jest ono bardziej spójne. Kierując się tą zasadą wprowadziliśmy ograniczenie do kilku kolorów w całym wnętrzu. Zgodnie z tą regułą mamy możliwość pomalowania ścian w zależności od wybranego standardu na jeden, dwa lub trzy kolory. Stosujemy też praktykę aby sufity pozostawały malowane na biało. Wnętrze wygląda wtedy lekko, jest jaśniejsze, nie przytłacza i nie skraca optycznie wysokości pomieszczeń.

20161.jpg

Czy w różnych pomieszczeniach mogę wybrać różne panele bądź deski podłogowe?

Tak. W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń. Oczywiście wybrany rodzaj podłogi musi pochodzić z tego samego standardu.

Czy w całym mieszkaniu mogę zastosować podłogę z gresu?

Nie. Gresy przeznaczone są jedynie do pomieszczeń lub sfer tzw. „mokrych”. W przypadku chęci montażu gresu na znacznej lub całej powierzchni mieszkania konieczna będzie indywidualna konsultacja z naszym Specjalistą ds. Wykończeń Mieszkań.

Czy istnieje możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi wewnętrznych lub ich szerokości?

W większości sytuacji będzie możliwa zmiana kierunku otwierania drzwi wewnętrznych w stosunku do kierunku zaproponowanego w projekcie budowlanym. Niemniej jednak to po stronie Klienta leży odpłatność za zmiany w instalacji elektrycznej spowodowane zmianą miejsc włączników światła. Niestety w odniesieniu do zmiany szerokości skrzydeł nie będzie możliwości  modyfikacji ich wymiaru.

Kupiłem mieszkanie z opcją wykończenia „pod klucz” ale chciałbym dokonać zmian projektowych w układzie mieszkania lub instalacji. Czy jest taka możliwość?

Tak, o ile zaproponowane zmiany są możliwe do zrealizowania z punktu technicznego i prawnego oraz zawansowanie prac pozwala na ich wprowadzenie. Zmiany te dokonywane są na podstawie przygotowanych projektów zamiennych, za dodatkową opłatą i na podstawie odrębnych umów. Każdorazowo decyzja zapada po konsultacji i za zgodą naszych Specjalistów. 

20159.jpg

Dział Wykończeń Mieszkań, Łódź